تبلیغات
سایت تخصصی برنامه نویسی مهندس میثم حبیبی - مطالب آذر 1393
برای برگذاری دوره های مجازی از راه دور با تلفنهای 66641890 - 02166641008 (مجتمع برتر) تماس حاصل فرمایید

و یا مطالب خود را با آدرس تلگرام bestprogramer@ درمیان بگذارید
خاصیت ForeColor:
شنبه 22 آذر 1393 ساعت 08:16 ب.ظ | نوشته ‌شده به دست میثم حبیبی | ( نظرات )
این خاصیت برای مشخص نمودن رنگ دست خط و قلم استفاده می شود. باید در نظر داشت که دلیل استقاده از این نام به جهت آن است که کلمه Font Color توسط سیستم رزرو شده است برای این منظور از این نام برای خاصیت استفاده شده است.برچسب‌ها: خاصیت ForeColor , ForeColor ,خاصیت Font در FORM
جمعه 21 آذر 1393 ساعت 12:57 ب.ظ | نوشته ‌شده به دست میثم حبیبی | ( نظرات )
این خاصیت در حالت عادی کاربردی ندارد اما باید بدانید که اگر تغییری در این خاصیت انجام پذیرد کلیه  کنترلهای درونی آن نیز دستخوش تغییر قرار می گیرند.این خاصیت در حالت عادی کاربردی ندارد اما باید بدانید که اگر تغییری در این خاصیت انجام پذیرد کلیه  کنترلهای درونی آن نیز دستخوش تغییر قرار می گیرند.این خاصیت در حالت عادی کاربردی ندارد اما باید بدانید که اگر تغییری در این خاصیت انجام پذیرد کلیه  کنترلهای درونی آن نیز دستخوش تغییر قرار می گیرند. 


خاصیت Enabled:
جمعه 21 آذر 1393 ساعت 12:54 ب.ظ | نوشته ‌شده به دست میثم حبیبی | ( نظرات )
این خاصیت مشخص می نماید که آیا کنترل مورد نظر فعال باشد یا خیر که باعث می گردد کنترل بهتری روی روند برنامه داشته باشیم.این خاصیت مشخص می نماید که آیا کنترل مورد نظر فعال باشد یا خیر که باعث میگردد کنترل بهتری روی روند برنامه داشته باشیم.این خاصیت مشخص می نماید که آیا کنترل مورد نظر فعال باشد یا خیر که باعث میگردد کنترل بهتری روی روند برنامه داشته باشیم.برچسب‌ها: خاصیت Enabled , Enabled ,خاصیت Double buffering:
جمعه 21 آذر 1393 ساعت 10:45 ق.ظ | نوشته ‌شده به دست میثم حبیبی | ( نظرات )
هنگامی که تصویری بر روی نمایشگر نشان داده شود کارت گرافیکی تصویری از آنچه قرار است نمایش داده شود را رسم کرده و سپس این تصویر را به مانیتور ارسال می نماید. تصویری که قرار است به نمایشگر فرستاده شود بافر نامیده می‌شود.
در کارت‌های گرافیکی قدیمی، تنها یک بافر وجود داشت این بافر به طور مداوم رسم شده و به نمایشگر فرستاده می‌شود.این روش چند مزیت دارد ولی معایب آن به مراتب بزرگتر هستند. مهمترین مشکل این روش چشمک زدن تصاویر هنگام به روز آوری آنها روی صفحه‌نمایش است.
امروزه امکان خواندن و نوشتن همزمان روی بافر، توسط تکنیک جدیدتری با نام بافر دو گانه یا ”Double buffering” فراهم شده است . ایده پشت این تکنیک این است که کامپیوتر تصویر را تنها روی یکی از دو بافر با نام بافر عقب یا back buffer ریخته و بافر دیگر (با نام بافر جلو یا front buffer) را به نمایشگر می فرستد. زمانیکه رسم بافر عقب تمام می‌شود، فرآیندی با نام تعویض بافر یا buffer swap انجام می‌شود.تعویض بافر، چیزی را جا به جا نمی‌کند، بلکه تنها نام دو بافر را با هم عوض می‌کند: بافر عقب به بافر جلو و بافر جلو به بافر عقب تبدیل خواهد شد.
بعد از تعویض بافر، بافر جلوی جدید که در واقع همان بافر عقب حاوی تصویر است، به نمایشگر فرستاده می‌شود و نرم‌افزار نیز می‌تواند روی بافر عقب جدید،‌ طراحی ‌کند. زمانیکه تعویض بافر جدید صورت بگیرد، آنچه که گفته شد مجددا اتفاق می‌افتد.
در این شکل از بافر دو گانه، تعویض بافر در هر زمانی ممکن است اتفاق بیفتد. مثلا وقتی کارت گرافیکی در حال ارسال اطلاعات به نمایشگر است، ممکن است تعویض بافر رخ دهد. در این صورت باقیمانده صفحه‌نمایش با تصویر بافرجلویی جدید پرخواهد شد.
اگر محتوای بافر جلویی جدید با بافر جلویی قبلی اختلاف زیادی داشته باشد،‌ همان مشکل گسستگی و پارگی تصویر شکل می‌گیرد. گسستگی تصویر معمولا در سرعت فریم‌های بالا و زمانیکه بازی دارای تحرک زیادی است رخ می‌دهد. به دلیل تحرک بالای بازی و حرکت سریع، فریم‌ها اختلاف زیادی با هم دارند و گسستگی حاصل نیز برای کاربر ناراحت کننده است.


خاصیت Cursor.
چهارشنبه 19 آذر 1393 ساعت 11:51 ق.ظ | نوشته ‌شده به دست میثم حبیبی | ( نظرات )
شکل اشاره گر موس در هنگام قرار گرفتن روی کنترل مربوطه می باشد. این شکلها از بخش mouse در Control panel می باشند و یاید در نظر داشته باشید که در صورت تغییر در بخش mouse شکل اشاره گر در پروژه شما نیز تغییر خواهد کرد.شکل اشاره گر موس در هنگام قرار گرفتن روی کنترل مربوطه می باشد. این شکلها از بخش mouse در Control panel می باشند و یاید در نظر داشته باشید که در صورت تغییر در بخش mouse شکل اشاره گر در پروژه شما نیز تغییر خواهد کرد.شکل اشاره گر موس در هنگام قرار گرفتن روی کنترل مربوطه می باشد. این شکلها از بخش mouse در Control panel می باشند و یاید در نظر داشته باشید که در صورت تغییر در بخش mouse شکل اشاره گر در پروژه شما نیز تغییر خواهد کرد.برچسب‌ها: خاصیت Cursor , Cursor ,خاصیت ControlBox:
چهارشنبه 19 آذر 1393 ساعت 11:47 ق.ظ | نوشته ‌شده به دست میثم حبیبی | ( نظرات )
این خاصیت قادر است تا ابزار های نوار عنوان  کنترل Form ها را مدیریت نماید و در صورت False بودن دکمه های و آیکن نوار عنوان را حدف می نماید.برچسب‌ها: خاصیت ControlBox , ControlBox ,خاصیت ContextMenuStrip:
شنبه 8 آذر 1393 ساعت 01:24 ب.ظ | نوشته ‌شده به دست میثم حبیبی | ( نظرات )
برای استفاده از این خاصیت ابتدا باید حداقل یک ابزار ContextMenuStrip به برنامه اضافه نمایید و بر روی آن کدهای لازم را قرار داده و برنامه نویسی نمایید. حال خاصیت ContextMenuStrip هر کنترلی را که بر روی ابزار اضافه شده قرار دهید در هنگام کلیک راست روی آن کنترل منوی مورد نظر ظاهر گردیده و اجرای دستور می کند.برای استفاده از این خاصیت ابتدا باید حداقل یک ابزار ContextMenuStrip به برنامه اضافه نمایید و بر روی آن کدهای لازم را قرار داده و برنامه نویسی نمایید. حال خاصیت ContextMenuStrip هر کنترلی را که بر روی ابزار اضافه شده قرار دهید در هنگام کلیک راست روی آن کنترل منوی مورد نظر ظاهر گردیده و اجرای دستور می کند.برای استفاده از این خاصیت ابتدا باید حداقل یک ابزار ContextMenuStrip به برنامه اضافه نمایید و بر روی آن کدهای لازم را قرار داده و برنامه نویسی نمایید. حال خاصیت ContextMenuStrip هر کنترلی را که بر روی ابزار اضافه شده قرار دهید در هنگام کلیک راست روی آن کنترل منوی مورد نظر ظاهر گردیده و اجرای دستور می کند.


خاصیت CausesValidation:
شنبه 8 آذر 1393 ساعت 11:39 ق.ظ | نوشته ‌شده به دست میثم حبیبی | ( نظرات )
این خاصیت مشخص می نماید  که آیا با ارسال فرم به سمت سرور به سبب اعتبار سنجی انجام گیرد یا خیر میتوانید برخی از کنترلهایی را که نیاز به اعتبار سنجی ندارد را غیر فعال نمایید.

لطفاً با نکته نظر های خود مرا در بهبود آموزش هرچه بهتر یاری نمایید

هر مطلبی اگر نا مفهوم بود کافی است در بخش نظرات بیان نمایید تا اصلاح شودخاصیت CancelButton:
پنجشنبه 6 آذر 1393 ساعت 03:52 ب.ظ | نوشته ‌شده به دست میثم حبیبی | ( نظرات )

این خاصیت در صورتی فعال میشود که شما ابتدا دکمه ای از نوع Button را درون Form قرار دهید سپس هر کدی را که میخواهید را درون آن بنویسید به طور مثال

MsgBox("یا علی گفیم و عشق آغاز شد")


حال خاصیت CancelButton را برابر Button1 قرار دهید (این در صورتی است که خاصیت Name کنترل را تغییر ندهید ) هم اکنون اگر تمرکز سیستم روی کنترل دیگر بود با زدن کلید Escape فرامین درون Button1 اجراء می گردد. به طور مثال اکثر فرمهای ویندوز در هر نقطه از فرم با زدن  Escapeخارج می شود مانند Date and Time یا Sound در کنترل پنل.خاصیت BackgroundImageLayout:
چهارشنبه 5 آذر 1393 ساعت 01:40 ب.ظ | نوشته ‌شده به دست میثم حبیبی | ( نظرات )

در صورتی که خاصیت BackgroundImage دارای عکس باشد شما میتوانید از این خاصیت برای نوع حال نمایش استفاده می شود.

Center: عکس در مرکز فرم باشد.

Stretch: عکس کشیده شده و تمامی Form را بپوشاند.

Tile: عکس در حالت کاشی کاری قرار می گیرد که مانند کاغذ دیواری روی  Form  را می پوشاند

نکته: برای این حالت باید از عکسهای مخصوص tile استفاده نمایید که میتوانید از اینترنت دانلود کنید.

Zoomعکس در حالت اصلی بدون کشیدگی قرار می گیرد.

لطفاً با نکته نظر های خود مرا در بهبود آموزش هرچه بهتر یاری نمایید
هر مطلبی اگر نا مفهوم بود کافی است در بخش نظرات بیان نمایید تا اصلاح شود


خاصیت BackgroundImage:
چهارشنبه 5 آذر 1393 ساعت 01:29 ب.ظ | نوشته ‌شده به دست میثم حبیبی | ( نظرات )

با این خاصیت میتوان در پشت زمینه Form عکس قرار داد.

نکته: بهتر است از این خاصیت استفاده نشود یا حداقل از عکسهای سبک استفاد شود تا سرعت اجرای Form  پایین نیاید.خاصیت BackColor:
چهارشنبه 5 آذر 1393 ساعت 01:29 ب.ظ | نوشته ‌شده به دست میثم حبیبی | ( نظرات )

این خاصیت رنگ کنترل را مشخص می نماید .
برچسب‌ها: خاصیت BackColor , BackColor ,خاصیت AutoValidate:
سه شنبه 4 آذر 1393 ساعت 06:03 ب.ظ | نوشته ‌شده به دست میثم حبیبی | ( نظرات )

برخی از برنامه نویسها به جای آنکه از کنترلها برای طراحی فرم استفاده نمایند ، با کد نویسی این عمل را انجام میدهند این خاصیت مشخص مینماید که آیا کدهای این نوع کنترلها فعال باشد یا خیرخاصیت AutoSizeMode:
سه شنبه 4 آذر 1393 ساعت 06:03 ب.ظ | نوشته ‌شده به دست میثم حبیبی | ( نظرات )

این خاصیت شامل دو حالت می باشد در صورتی که در حالت GrowOnly قرار گیرد فرم در حالت اجراء همان شکل طراحی را دارد و فقط از آخرین کنترل سمت راست پایین کوچکتر نمی شود. اما اگر حالت  GrowAndShrink انتخاب شده باشد فرم در هنگام اجرا به صورت پیش فرض  به اندازه آخرین کنترل پایین سمت راست در خواهد آمد.
برچسب‌ها: خاصیت AutoSizeMode ,خاصیت AutoSize:
سه شنبه 4 آذر 1393 ساعت 06:00 ب.ظ | نوشته ‌شده به دست میثم حبیبی | ( نظرات )

اگر این خاصیت درون فرمها فعال باشد فرم نمیتواند از کنترلهای درونیش کوچکتر شود اما میتواند بزرگتر باشد.
برچسب‌ها: خاصیت AutoSize , AutoSize ,خاصیت AutoScrollMinSize:
یکشنبه 2 آذر 1393 ساعت 11:42 ق.ظ | نوشته ‌شده به دست میثم حبیبی | ( نظرات )

تعیین ابعاد نوار پیمایش در خاصیت AutoScrollMargin . این خاصیت حداقل اندازه اسکرول را مشخص می نماید.خاصیت AutoScrollMargin:
یکشنبه 2 آذر 1393 ساعت 11:37 ق.ظ | نوشته ‌شده به دست میثم حبیبی | ( نظرات )

اگر خاصیت AutoScroll فعال باشد و کنترلی خارج از دید باشد نوارهای پیمایش تنها تا لبه آخرین کنترل مخفی کشیده میشوند حال با این خاصیت میتوان گفت تا نوارها تا چه مقدار بعد از آخرین کنترل کشیده شوند .خاصیت AutoScroll :
یکشنبه 2 آذر 1393 ساعت 11:20 ق.ظ | نوشته ‌شده به دست میثم حبیبی | ( نظرات )

این خاصیت اگر True باشد در زمانی که کنترلهای درون Form جای نگیرند در اطرافش نوار پیمایش Scroll ظاهر می گردد .

بطور مثال کافی است تعدادی کنترل را درون فرم قرار دهید و سپس فرم را تا جایی که میخواهید کوچک نمایید تا کنترلهای درونی فرم پنهان گردد . حال خاصیت مربوطه را True نمایید.
برچسب‌ها: خاصیت AutoScroll , AutoScroll ,خاصیت AutoScaleMode:
یکشنبه 2 آذر 1393 ساعت 11:19 ق.ظ | نوشته ‌شده به دست میثم حبیبی | ( نظرات )

واحد اندازه گیری متون درون Form می باشد که به صورت یک پوسته بوده و تأثیر چندانی برای در طراحی ندارد.


 
گفتمان مدیر
نویسندگان
نظر سنجی
آیا از مطالب سایت راضی هستید
دیگر موارد
بازدید کل :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد مطالب :
تعداد نویسندگان :
آخرین بروز رسانی :
آخرین بازدید :